rph sains tahun 1 minggu 9
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek:SAINS
27 Februari 2017
Tarikh
Masa
1030-1130
Darjah
Tahun 1
Tajuk / Standard
Ciri Benda Hidup
Isnin
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
3.1.1.
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menyatakan sekurangnya 3 daripada 5 ciri benda hidup
dengan betul.
Elemen Merentas
kreativiti, kemahiran berfikir
Kurikulum
buku teks, buku aktiviti
ABM
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
Murid diterangkan dengan 5 ciri benda hidup.
Murid ditunjukkan dengan gambar kapal terbang dan seekor burung,
Murid diminta menyatakan apa yang boleh dibuat oleh kedua-dua gambar tersebut.
Guru membina peta buih berganda daripada jawapan murid.
Guru menukar gambar kepada belon dan katak dan meminta murid menyatakan
perkara yang boleh dilakukan oleh 2 gambar tersebut.
6. Murid bersama guru membuat kesimpulan berkenaan 2 perkara tadi.
7. Murid menyelesaikan buku aktiviti.
8. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.
Refleksi
[Type the company
name]
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek: SAINS
2 Mac 2017
Tarikh
Masa
910-940
Darjah
Tahun 1
Tajuk / Standard
Benda hidup dan benda bukan hidup
Khamis
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
3.1.2
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menyatakan sekurangnya 2 haiwan yang bersaiz besar
dan 2 haiwan yang bersaiz kecil.
Elemen Merentas
Kemahiran berfikir
Kurikulum
ABM
buku teks,
Aktiviti PdP
1. Murid ditunjukkan dengan gambar haiwan.
2. Murid diminta menyusun gambar tersebut secara menaik dan menurun bagi saiz
badan haiwan tersebut.
3. Murid menyusun saiz bagi tumbuhan yang diminta oleh guru.
4. Murid menyelesaikan buku aktiviti ms 16..
5. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.
Refleksi
[Type the company
name]
Mata Pelajaran/Subjek:SAINS
27 Februari 2017
Tarikh
Masa
1030-1130
Darjah
Tahun 1
Tajuk / Standard
Ciri Benda Hidup
Isnin
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
3.1.1.
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menyatakan sekurangnya 3 daripada 5 ciri benda hidup
dengan betul.
Elemen Merentas
kreativiti, kemahiran berfikir
Kurikulum
buku teks, buku aktiviti
ABM
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
Murid diterangkan dengan 5 ciri benda hidup.
Murid ditunjukkan dengan gambar kapal terbang dan seekor burung,
Murid diminta menyatakan apa yang boleh dibuat oleh kedua-dua gambar tersebut.
Guru membina peta buih berganda daripada jawapan murid.
Guru menukar gambar kepada belon dan katak dan meminta murid menyatakan
perkara yang boleh dilakukan oleh 2 gambar tersebut.
6. Murid bersama guru membuat kesimpulan berkenaan 2 perkara tadi.
7. Murid menyelesaikan buku aktiviti.
8. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.
Refleksi
[Type the company
name]
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek: SAINS
2 Mac 2017
Tarikh
Masa
910-940
Darjah
Tahun 1
Tajuk / Standard
Benda hidup dan benda bukan hidup
Khamis
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
3.1.2
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menyatakan sekurangnya 2 haiwan yang bersaiz besar
dan 2 haiwan yang bersaiz kecil.
Elemen Merentas
Kemahiran berfikir
Kurikulum
ABM
buku teks,
Aktiviti PdP
1. Murid ditunjukkan dengan gambar haiwan.
2. Murid diminta menyusun gambar tersebut secara menaik dan menurun bagi saiz
badan haiwan tersebut.
3. Murid menyusun saiz bagi tumbuhan yang diminta oleh guru.
4. Murid menyelesaikan buku aktiviti ms 16..
5. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.
Refleksi
[Type the company
name]