rph bm tahun 3 minggu 14 ekonomi
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
18 April 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
740-840
Darjah
ISNIN
Tahun 3
Ekonomi kita
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 5.2.2, 2.6.1
Literasi -2.2
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
KSSR
1. Mengenalpasti kata ganda penuh.
2. Menyatakan kegunaan kata ganda penuh
Literasi
1. Menulis perkataan yang mengandungi suku kata
Elemen Merentas Kurikulum
tertutup.
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni
ABM
buku teks, buku aktiviti,
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Murid dipilih secara rawak untuk membacakan teks pada muka surat 70.
Murid mengisi tempat kosong pada muka surat 70.
Murid diterangkan dengan penggunaan kata ganda penuh.
Murid menulis dapatan pada papan hitam.
Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 70.
Murid literasi menulis kembali perkataan yang diminta oleh guru.
Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.
Refleksi
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
19 April 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
840-940
Darjah
SELASA
Tahun 3
Ekonomi kita
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 2.5.2, 3.7.1
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Membina 4 ayat berdasarkan gambar dan perkataan
yang diberikan.
Elemen Merentas Kurikulum
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni
ABM
buku teks, buku aktiviti,
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
Perbincangan kerja rumah.
Murid membaca perkataan pada ms71.
Murid bersama guru membina ayat berdasarkan gambar.
Murid diminta menulis kembali ayat yang telah dibina dengan membentuk satu
karangan.
5. Murid menyelesaikan aktiviti pada buku teks ms71.
6. Perbincangan jawapan.
7. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
20 April 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
Kandungan/
Ekonomi kita
0810-0940
Darjah
RABU
Tahun 3
Rancangan Pengajaran Harian
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 4.3.2, 2.3.1 Literasi -7.5
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat
KSSR
1. menceritakan sekurangnya 2 idea daripada 4 bahan
rangsangan.
Literasi
1. Membaca dan memahami petikan dan memindahkan
Elemen Merentas Kurikulum
jawapan.
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni
ABM
buku teks, buku aktiviti,
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Murid membacakan teks pada muka surat 72.
Murid menceritakan kembali pada gambar ms72.
Murid menyalin kembali surat pada buku tulis.
Murid diminta menyelesaikan aktiviti pada ms72.
Murid literasi menulis jawapan pada ms72 dengan bimbingan guru..
Perbincangan jawapan murid.
Murid membuat refleksi.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
21 April 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
1100-1200
Ekonomi kita
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 1.2.6, 3.5.1
Darjah
KHAMIS
Tahun 3
Rancangan Pengajaran Harian
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menceritakan sekurangnya 1 ayat pada setiap gambar.
2. Menyusun cerita dengan betul berdasarkan gambar,
Elemen Merentas
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni
Kurikulum
buku teks, , buku aktiviti,
ABM
Aktiviti PdP
1. Murid membacakan teks pada ms73.
2. Murid memberikan pandangan sendiri terhadap ayat yang boleh dibina dengan
3.
4.
5.
6.
bimbingan guru.
Murid mencatat maklumat berdasarkan gambar pada buku tulis.
Murid menyelesaikan aktiviti pada mukasurat 73.
Perbincangan jawapan antara guru dengan murid.
Murid membuat refleksi dengan baik.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
22 April 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
1000-1130
Darjah
JUMAAT
Tahun 3
Ekonomi kita
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 3.6.2, 2.5.1
Literasi - 2.2.
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
KSSR
1. Memindahkan sekurangnya 3 maklumat dari bahan grafik
Rancangan Pengajaran Harian
ke dalam ayat dengan betul.
2. Menulis satu perenggan karagan dengan betul.
Literasi
1. Menulis sekurangnya 4 daripada 6 perkataan suku kata
Elemen Merentas
tertutup dengan betul.
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni
Kurikulum
ABM
buku teks, , buku aktiviti,
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
Murid membaca bahan grafik pada mukasurat 74.
Murid diterangkan dengan bahan grafik yang telah dibaca.
Murid memindahkan maklumat ke dalam buku tulis.
Murid tidak menguasai diberikan bimbingan dan panduan oleh guru untuk menulis
perkataan pada tempat kosong.
5. Perbincangan jawapan antara guru dengan murid.
6. Murid menyelesaikan buku aktiviti pada muka surat 74.
7. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
18 April 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
740-840
Darjah
ISNIN
Tahun 3
Ekonomi kita
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 5.2.2, 2.6.1
Literasi -2.2
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
KSSR
1. Mengenalpasti kata ganda penuh.
2. Menyatakan kegunaan kata ganda penuh
Literasi
1. Menulis perkataan yang mengandungi suku kata
Elemen Merentas Kurikulum
tertutup.
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni
ABM
buku teks, buku aktiviti,
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Murid dipilih secara rawak untuk membacakan teks pada muka surat 70.
Murid mengisi tempat kosong pada muka surat 70.
Murid diterangkan dengan penggunaan kata ganda penuh.
Murid menulis dapatan pada papan hitam.
Murid menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms 70.
Murid literasi menulis kembali perkataan yang diminta oleh guru.
Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.
Refleksi
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
19 April 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
840-940
Darjah
SELASA
Tahun 3
Ekonomi kita
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 2.5.2, 3.7.1
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Membina 4 ayat berdasarkan gambar dan perkataan
yang diberikan.
Elemen Merentas Kurikulum
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni
ABM
buku teks, buku aktiviti,
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
Perbincangan kerja rumah.
Murid membaca perkataan pada ms71.
Murid bersama guru membina ayat berdasarkan gambar.
Murid diminta menulis kembali ayat yang telah dibina dengan membentuk satu
karangan.
5. Murid menyelesaikan aktiviti pada buku teks ms71.
6. Perbincangan jawapan.
7. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
20 April 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
Kandungan/
Ekonomi kita
0810-0940
Darjah
RABU
Tahun 3
Rancangan Pengajaran Harian
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 4.3.2, 2.3.1 Literasi -7.5
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat
KSSR
1. menceritakan sekurangnya 2 idea daripada 4 bahan
rangsangan.
Literasi
1. Membaca dan memahami petikan dan memindahkan
Elemen Merentas Kurikulum
jawapan.
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni
ABM
buku teks, buku aktiviti,
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Murid membacakan teks pada muka surat 72.
Murid menceritakan kembali pada gambar ms72.
Murid menyalin kembali surat pada buku tulis.
Murid diminta menyelesaikan aktiviti pada ms72.
Murid literasi menulis jawapan pada ms72 dengan bimbingan guru..
Perbincangan jawapan murid.
Murid membuat refleksi.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
21 April 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
1100-1200
Ekonomi kita
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 1.2.6, 3.5.1
Darjah
KHAMIS
Tahun 3
Rancangan Pengajaran Harian
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menceritakan sekurangnya 1 ayat pada setiap gambar.
2. Menyusun cerita dengan betul berdasarkan gambar,
Elemen Merentas
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni
Kurikulum
buku teks, , buku aktiviti,
ABM
Aktiviti PdP
1. Murid membacakan teks pada ms73.
2. Murid memberikan pandangan sendiri terhadap ayat yang boleh dibina dengan
3.
4.
5.
6.
bimbingan guru.
Murid mencatat maklumat berdasarkan gambar pada buku tulis.
Murid menyelesaikan aktiviti pada mukasurat 73.
Perbincangan jawapan antara guru dengan murid.
Murid membuat refleksi dengan baik.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
22 April 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
1000-1130
Darjah
JUMAAT
Tahun 3
Ekonomi kita
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 3.6.2, 2.5.1
Literasi - 2.2.
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
KSSR
1. Memindahkan sekurangnya 3 maklumat dari bahan grafik
Rancangan Pengajaran Harian
ke dalam ayat dengan betul.
2. Menulis satu perenggan karagan dengan betul.
Literasi
1. Menulis sekurangnya 4 daripada 6 perkataan suku kata
Elemen Merentas
tertutup dengan betul.
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni
Kurikulum
ABM
buku teks, , buku aktiviti,
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
Murid membaca bahan grafik pada mukasurat 74.
Murid diterangkan dengan bahan grafik yang telah dibaca.
Murid memindahkan maklumat ke dalam buku tulis.
Murid tidak menguasai diberikan bimbingan dan panduan oleh guru untuk menulis
perkataan pada tempat kosong.
5. Perbincangan jawapan antara guru dengan murid.
6. Murid menyelesaikan buku aktiviti pada muka surat 74.
7. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.
Refleksi