rph bm tahun 3 minggu 23
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
20 Jun 2016
740-840
Tarikh
Masa
Pertanian dan Penternakan
Tajuk / Standard
Darjah
ISNIN
Tahun 3
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 2.4.2, 1.6.1 Literasi -2.2
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
KSSR
1. Menyatakan sekurangnya satu maklumat daripada buku
Elemen Merentas Kurikulum
teks.
Literasi
1. Membina dan menulis 6 perkataan suku kata tertutup.
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan
pengguna
buku teks, buku aktiviti,
ABM
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Murid diminta berbincang jawapan sesuai pada dialog buku teks.
Murid dipilih secara rawak membacakan petikan pada buku teks tersebut.
Murid diminta menceritakan dapatan pada buku teks tersebut.
Murid literasi diminta menulis perkataan yang ditunjukkan oleh guru.
Murid menguasai menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms14
Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
21 Jun 2016
Tarikh
Masa
840-940
Darjah
SELASA
Tahun 3
[Type the company
name]
Rancangan Pengajaran Harian
Tajuk / Standard
Pertanian dan Penternakan
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 3.5.2, 2.5.2
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
KSSR
1. Mencatat sekurangnya 1 maklumat dengan betul.
Elemen Merentas Kurikulum
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan
pengguna
buku teks, buku aktiviti,
ABM
Aktiviti PdP
1. Murid diminta membacakan teks pada ms97.
2. Murid diminta menggariskan proses menjual getah pada buku teks dalam
3.
4.
5.
6.
kumpulan.
Setiap kumpulan menulis jawapan masing-masing pada kertas majong.
Perbincangan dapatan murid.
Murid menulis kembali proses menjual getah dalam bentuk peta alir.
Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
22 Jun 2016
0810-0940
Tarikh
Masa
Pertanian dan Penternakan
Tajuk / Standard
Darjah
RABU
Tahun 3
Kandungan/
Fokus pembelajaran
[Type the company
name]
Rancangan Pengajaran Harian
Standard Pembelajaran
KSSR – 2.5.3, 1.5.4
Literasi -7.6
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat
KSSR
1. Mengenalpasti maklumat dengan betul dalam bentuk
visual.
2. Menulis satu karangan dengan betul berdasarkan
bahan rangsangan dengan betul.
Literasi
1. Membina dan menulis sekurangnya 5 ayat dengan
Elemen Merentas Kurikulum
betul berdasarkan bahan rangsangan.
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan
pengguna
buku teks, buku aktiviti,
ABM
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
Murid diminta membacakan perkataan pada buku teks ms98.
Murid diminta membina karangan berdasarkan maklumat yang diberikan.
Murid literasi diminta membina ayat karangan dengan bimbingan guru.
Murid membuat refleksi dengan baik.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
23 Jun 2016
Tarikh
Masa
Tradisi
kita
Tajuk / Standard
1100-1200
Darjah
KHAMIS
Tahun 3
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 1.7.1, 2.2.3
[Type the company
name]
Rancangan Pengajaran Harian
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Memberikan sekurangnya 1 pandangan berdasarkan
petikan yang dibaca.
Elemen Merentas
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna
Kurikulum
ABM
buku teks, , buku aktiviti,
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
Murid membacakan teks pada ms100.
Murid disoal berkenaan apakah maklumat yang diperolehi pada petikan tersebut.
Murid menyelesaikan aktiviti ms17.
Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
24 Jun 2016
1000-1130
Tarikh
Masa
Buku kera motivasi
Tajuk / Standard
Darjah
JUMAAT
Tahun 3
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR –
Literasi -
[Type the company
name]
Rancangan Pengajaran Harian
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menyelesaikan kerja rumah buku motivasi
Elemen Merentas
Kurikulum
ABM
buku motivasi
Aktiviti PdP
1. Murid berbincang dengan guru kerja rumah buku motivasi.
2. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.
Refleksi
[Type the company
name]
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
20 Jun 2016
740-840
Tarikh
Masa
Pertanian dan Penternakan
Tajuk / Standard
Darjah
ISNIN
Tahun 3
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 2.4.2, 1.6.1 Literasi -2.2
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
KSSR
1. Menyatakan sekurangnya satu maklumat daripada buku
Elemen Merentas Kurikulum
teks.
Literasi
1. Membina dan menulis 6 perkataan suku kata tertutup.
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan
pengguna
buku teks, buku aktiviti,
ABM
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Murid diminta berbincang jawapan sesuai pada dialog buku teks.
Murid dipilih secara rawak membacakan petikan pada buku teks tersebut.
Murid diminta menceritakan dapatan pada buku teks tersebut.
Murid literasi diminta menulis perkataan yang ditunjukkan oleh guru.
Murid menguasai menyelesaikan aktiviti pada buku aktiviti ms14
Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
21 Jun 2016
Tarikh
Masa
840-940
Darjah
SELASA
Tahun 3
[Type the company
name]
Rancangan Pengajaran Harian
Tajuk / Standard
Pertanian dan Penternakan
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 3.5.2, 2.5.2
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
KSSR
1. Mencatat sekurangnya 1 maklumat dengan betul.
Elemen Merentas Kurikulum
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan
pengguna
buku teks, buku aktiviti,
ABM
Aktiviti PdP
1. Murid diminta membacakan teks pada ms97.
2. Murid diminta menggariskan proses menjual getah pada buku teks dalam
3.
4.
5.
6.
kumpulan.
Setiap kumpulan menulis jawapan masing-masing pada kertas majong.
Perbincangan dapatan murid.
Murid menulis kembali proses menjual getah dalam bentuk peta alir.
Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
22 Jun 2016
0810-0940
Tarikh
Masa
Pertanian dan Penternakan
Tajuk / Standard
Darjah
RABU
Tahun 3
Kandungan/
Fokus pembelajaran
[Type the company
name]
Rancangan Pengajaran Harian
Standard Pembelajaran
KSSR – 2.5.3, 1.5.4
Literasi -7.6
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat
KSSR
1. Mengenalpasti maklumat dengan betul dalam bentuk
visual.
2. Menulis satu karangan dengan betul berdasarkan
bahan rangsangan dengan betul.
Literasi
1. Membina dan menulis sekurangnya 5 ayat dengan
Elemen Merentas Kurikulum
betul berdasarkan bahan rangsangan.
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan
pengguna
buku teks, buku aktiviti,
ABM
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
Murid diminta membacakan perkataan pada buku teks ms98.
Murid diminta membina karangan berdasarkan maklumat yang diberikan.
Murid literasi diminta membina ayat karangan dengan bimbingan guru.
Murid membuat refleksi dengan baik.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
23 Jun 2016
Tarikh
Masa
Tradisi
kita
Tajuk / Standard
1100-1200
Darjah
KHAMIS
Tahun 3
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR – 1.7.1, 2.2.3
[Type the company
name]
Rancangan Pengajaran Harian
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Memberikan sekurangnya 1 pandangan berdasarkan
petikan yang dibaca.
Elemen Merentas
Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni, pendidikan pengguna
Kurikulum
ABM
buku teks, , buku aktiviti,
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
Murid membacakan teks pada ms100.
Murid disoal berkenaan apakah maklumat yang diperolehi pada petikan tersebut.
Murid menyelesaikan aktiviti ms17.
Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
24 Jun 2016
1000-1130
Tarikh
Masa
Buku kera motivasi
Tajuk / Standard
Darjah
JUMAAT
Tahun 3
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
KSSR –
Literasi -
[Type the company
name]
Rancangan Pengajaran Harian
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menyelesaikan kerja rumah buku motivasi
Elemen Merentas
Kurikulum
ABM
buku motivasi
Aktiviti PdP
1. Murid berbincang dengan guru kerja rumah buku motivasi.
2. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.
Refleksi
[Type the company
name]