rph bm tahun 3 minggu 4 ke5etan
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
25 Januari 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
740-840
Darjah
keselamatan
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
1.3.3, 5.1.4
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menerangkan kata kerja aktif tak transitif.
2. Memberi contoh kata kerja aktif tak transitif
Murid linus
Elemen Merentas Kurikulum
1. Membaca perkataan kata kerja tak transitif
Bahasa
ABM
buku teks, buku aktiviti
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Guru membacakan teks lagu saya ada kuda.
Murid menyanyikan lagu saya ada kuda.
Murid membacakan teks pada ms 18.
Murid diterangkan dengan kata kerja aktif tak transitif.
Murid membuat aktiviti pada buku aktiviti ms 17.
Perbincangan antara guru dengan murid.
Murid membuat refleksi pembelajaran hari ini.
Refleksi
ISNIN
Tahun 3
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
26 Januari 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
0710-0840
Darjah
SELASA
Tahun 3
Keselamatan
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
2.2.2, 3.2.6
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Membaca beberapa perkataan digraf dan konsonan
bergabung.
2. Menjavvab beberapa soalan dengan betul
Murid linus
1. Membacakan perkataan yang mengandungi digraph
Elemen Merentas Kurikulum
dan konsonan bergabung.
Kemahiran Berfikir,
ABM
buku teks, buku aktiviti
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Murid diminta membacakan buku teks mukasurat 19.
Murid diterangkan berkenaan dengan digraph dan konsonan bergabung.
Murid dipilih membacakan perkataan tersebut.
Murid diminta menyelesaikan aktiviti pada muka surat 18.
Perbincangan antara guru dengan murid.
Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
27 Januari 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
Keselamatan
1000-1100
Darjah
RABU
Tahun 3
Rancangan Pengajaran Harian
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
2.2.3, 3.5.1
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Membaca teks dengan sebutan yang betul.
2. Menyalin teks dengan tepat.
Elemen Merentas Kurikulum
Kemahiran Berfikir,
ABM
buku teks, buku aktiviti
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Murid diminta membacakan teks mukasurat 20.
Murid membina ayat berdasarkan gambar.
Murid menyiapkan tugasan di dalam buku aktiviti ms 19.
Perbincangan di antara guru dengan murid.
Murid diberikan kerja rumah ms 20.
Murid membuat refleksi pembelajaran hari ini.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
Tarikh 28 Januari 2016
Masa
Tajuk / Standard
Kandungan/
Fokus pembelajaran
710-840
Pentaksiran Linus Saringan 1
Darjah
KHAMIS
Tahun 3
Rancangan Pengajaran Harian
Standard Pembelajaran
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menjawab soalan linus saringan satu.
Elemen Merentas
Kemahiran Berfikir,
Kurikulum
ABM
lembaran kerja linus
Aktiviti PdP
1. Murid diedarkan dengan lembaran kerja.
2. Murid menyiapkan lembaran kerja.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
Tarikh 29 Januari 2016
Masa
Tajuk / Standard
Panduan Keselamatan
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
740-840
1.3.1, 5.3.1
Darjah
JUMAAT
Tahun 3
Rancangan Pengajaran Harian
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
2. Memberikan respon dengan betul.
3. Menulis beberapa respon dengan bantuan guru.
Elemen Merentas
Kemahiran Berfikir,
Kurikulum
buku teks, , buku aktiviti
ABM
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
Perbincangan kerja rumah.
Murid dipilih secara rawak untuk membacakan teks ms 21.
Murid memberikan respon terhadap buku teks tersebut.
Murid membuat aktiviti pada mukasurat 21.
Perbincangan.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
Tarikh 29 Januari 2016
Masa
Tajuk / Standard
Panduan Keselamatan
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
0740-0840
2.3.1, 5.3.2
Darjah
JUMAAT
Tahun 3
Rancangan Pengajaran Harian
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Mengenapasti kata tanya yang terdapat pada ayat.
2. Membina ayat tanya daripada javvapan yang diberikan.
Elemen Merentas
Kemahiran Berfikir,
Kurikulum
buku teks, buku aktiviti
ABM
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
Murid diminta membacakan petikan pada ms 22.
Murid diterangkan berkenaan penggunaan ayat tanya.
Murid membuat aktiviti pada ms 22.
Perbincangan antara guru dengan murid.
Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
25 Januari 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
740-840
Darjah
keselamatan
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
1.3.3, 5.1.4
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menerangkan kata kerja aktif tak transitif.
2. Memberi contoh kata kerja aktif tak transitif
Murid linus
Elemen Merentas Kurikulum
1. Membaca perkataan kata kerja tak transitif
Bahasa
ABM
buku teks, buku aktiviti
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Guru membacakan teks lagu saya ada kuda.
Murid menyanyikan lagu saya ada kuda.
Murid membacakan teks pada ms 18.
Murid diterangkan dengan kata kerja aktif tak transitif.
Murid membuat aktiviti pada buku aktiviti ms 17.
Perbincangan antara guru dengan murid.
Murid membuat refleksi pembelajaran hari ini.
Refleksi
ISNIN
Tahun 3
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
26 Januari 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
0710-0840
Darjah
SELASA
Tahun 3
Keselamatan
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
2.2.2, 3.2.6
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Membaca beberapa perkataan digraf dan konsonan
bergabung.
2. Menjavvab beberapa soalan dengan betul
Murid linus
1. Membacakan perkataan yang mengandungi digraph
Elemen Merentas Kurikulum
dan konsonan bergabung.
Kemahiran Berfikir,
ABM
buku teks, buku aktiviti
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Murid diminta membacakan buku teks mukasurat 19.
Murid diterangkan berkenaan dengan digraph dan konsonan bergabung.
Murid dipilih membacakan perkataan tersebut.
Murid diminta menyelesaikan aktiviti pada muka surat 18.
Perbincangan antara guru dengan murid.
Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
27 Januari 2016
Tarikh
Masa
Tajuk / Standard
Keselamatan
1000-1100
Darjah
RABU
Tahun 3
Rancangan Pengajaran Harian
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
2.2.3, 3.5.1
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Membaca teks dengan sebutan yang betul.
2. Menyalin teks dengan tepat.
Elemen Merentas Kurikulum
Kemahiran Berfikir,
ABM
buku teks, buku aktiviti
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
6.
Murid diminta membacakan teks mukasurat 20.
Murid membina ayat berdasarkan gambar.
Murid menyiapkan tugasan di dalam buku aktiviti ms 19.
Perbincangan di antara guru dengan murid.
Murid diberikan kerja rumah ms 20.
Murid membuat refleksi pembelajaran hari ini.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
Tarikh 28 Januari 2016
Masa
Tajuk / Standard
Kandungan/
Fokus pembelajaran
710-840
Pentaksiran Linus Saringan 1
Darjah
KHAMIS
Tahun 3
Rancangan Pengajaran Harian
Standard Pembelajaran
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menjawab soalan linus saringan satu.
Elemen Merentas
Kemahiran Berfikir,
Kurikulum
ABM
lembaran kerja linus
Aktiviti PdP
1. Murid diedarkan dengan lembaran kerja.
2. Murid menyiapkan lembaran kerja.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
Tarikh 29 Januari 2016
Masa
Tajuk / Standard
Panduan Keselamatan
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
740-840
1.3.1, 5.3.1
Darjah
JUMAAT
Tahun 3
Rancangan Pengajaran Harian
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
2. Memberikan respon dengan betul.
3. Menulis beberapa respon dengan bantuan guru.
Elemen Merentas
Kemahiran Berfikir,
Kurikulum
buku teks, , buku aktiviti
ABM
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
Perbincangan kerja rumah.
Murid dipilih secara rawak untuk membacakan teks ms 21.
Murid memberikan respon terhadap buku teks tersebut.
Murid membuat aktiviti pada mukasurat 21.
Perbincangan.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu
Tarikh 29 Januari 2016
Masa
Tajuk / Standard
Panduan Keselamatan
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
0740-0840
2.3.1, 5.3.2
Darjah
JUMAAT
Tahun 3
Rancangan Pengajaran Harian
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Mengenapasti kata tanya yang terdapat pada ayat.
2. Membina ayat tanya daripada javvapan yang diberikan.
Elemen Merentas
Kemahiran Berfikir,
Kurikulum
buku teks, buku aktiviti
ABM
Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.
5.
Murid diminta membacakan petikan pada ms 22.
Murid diterangkan berkenaan penggunaan ayat tanya.
Murid membuat aktiviti pada ms 22.
Perbincangan antara guru dengan murid.
Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.
Refleksi