RPH PSV TH 6 2017 m14

Minggu : 14

Hari : ...................

TAHUN/MASA/MODUL

Tarikh : ...............

STANDARD PEMBELAJARAN

Pendidikan Seni Visual
Tahun 6
Minggu :
Hari :

REFLEKSI/CATATAN

3.3 Ekspresi
Kreatif

3.4 Apresiasi

Seni

3.3.1
3.3.2
3.3.3
3.3.4
3.3.5

3.4.1
3.4.2
3.4.3
3.4.4

Masa:
Modul 3 :
Membentuk dan
Membuat Binaan
Aktiviti : Diorama
Gabungan Teknik :
Model dan catan


Kreativiti, inovasi,
Dan Nilai Murni
Bahan Bantu Belajar
1.Contoh diorama

Objektif Pembelajaran
Pada akhir pembelajaran murid dapat :
1.
2.

Menghasilkan karya dengan mengaplikasi bahasa seni visual,
media,proses dan teknik dengan betul.
Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan
berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya.

Tema :
Objek Buatan Manusia
Tajuk :
Kota Metropolitan


EMK
Keusahawanan,
(EK1-EK 5)
TMK

Aktiviti PdP
1.
2.
3.
4.

Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan
komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang
ada pada contoh karya.(EK1)
Guru mengimbas kembali cara menghasilkan diorama(EK1EK 2)
Murid menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam
menghasilkan karya diorama dengan mengaplikasikan bahasa
seni media, proses dan teknik. (EK3,EK 4)
Murid mempamer dan menceritakan karya sendiri dan rakan

berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya. (EK 5)

Penilaian PdP
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat diorama
berdasarkan empat standard kandungan.

2.Media:
Gunting, berus lukisan
atau alat yang sesuai,
kertas lukisan, cat
poster, kotak, gam, atau
bahan lain yang sesuai.

Refleksi
seramai ../... orang
murid dapat mencapai
objektif yang
telah ditetapkan.
.....orang murid yang tidak
mencapai objektif akan

diberi bimbingan khas
dalam sesi pembelajaran
yang akan datang.