RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 5 - Sumber Pendidikan RPH PSV TH 5 m14

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu : 14

Hari : ................

TAHUN/MASA/MATA PELAJARAN

Tarikh : ................

STANDARD PEMBELAJARAN

Pendidikan Seni Visual
Tahun 5
Minggu :
Hari :

REFLEKSI/CATATAN

2.3 Ekspresi
Kreatif


2.4 Apresiasi
Seni

2.3.1
2.3.2
2.3.3
2.3.4

2.4.1
2.4.2
2.4.3

Masa:

ObjektifPembelajaran :

Bidang: Membuat Corak dan
Rekaan (Tidak Terancang-Tiupan)


Pada akhirpembelajaranmurid dapat :
1. Mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman bahasa seni
visual, media, serta proses dan teknik dalam penghasilan corak
tiupan.
2.
Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan
berpandukan bahasa seni visual.

Tema : Objek Buatan Manusia
Tajuk : Tanglung Hiasan

Aktiviti PdP
1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya corak tiupan
dan bersoaljawab mengenai bahasa seni yang ada pada karya.
(EK1)
2. Guru mengimbas kembali cara menghasilkan corak tiupan. (EK1,
EK 2)
3. Murid menghasilkan karya dengan mengaplikasikan bahasa seni
visual, media, proses dan teknik yang betul.(EK 3,EK4)
4. Murid membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan

berpandukan bahasa seni visual. (EK 5)
Penilaian PdP
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat corakdan rekaan
menggunakan teknik tiupanberdasarkan empat standard kandungan.

EMK
Keusahawanan,
(EK1 - EK5), TMK
Kreativiti, inovasi,
Dan Nilai Murni
BahanBantuBelajar
1. Contoh corak tiupan
2.Media:
Alat:
Penyedut minuman, berus
lukisan, palet dan alatan
lain yang sesuai.
Bahan:
Kertas lukisan, cat air atau
cat poster dan bahan lain

yang sesuai.

Refleksi
seramai ../... orang
muriddapatmencapai
objektif yang
telahditetapkan.
.....orang murid yang tidak
mencapai objektif akan
diberi bimbingan khas
dalam sesi pembelajaran
yang akan datang.