RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 5 - Sumber Pendidikan rph psv tahun 5 m8

Minggu : 8
TAHUN/MASA/MATA
PELAJARAN

Hari : ....................

Tarikh : ...............

STANDARD PEMBELAJARAN
4.3 Ekspresi
Kreatif

Pendidikan Seni Visual
Tahun:5

4.3.1
4.3.2
4.3.3

Minggu :


REFLEKSI/CATATAN
4.4 Apresiasi
Seni
4.4.1
4.4.2
4.4.3

Hari :
Masa:
Bidang: Mengenal Kraf
Tradisional
(Tekat-motif flora )
Tema : Alam Semula Jadi
Tajuk : Kipas Hiasan

Objektif Pembelajaran :
Pada akhir pembelajaran murid dapat :
1. Murid menghasilkan tekat dengan mengaplikasikan
bahasa seni visual,media,proses dan teknik dengan
betul.

2. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan
rakan berpandukan bahasa seni visual.

Aktiviti PdP
1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya
menggunakan komputer gurudan bersoaljawab
mengenai bahasa seni yang ada pada karya.(EK1
2. Guru mengimbas kembali cara menghasilkan tekat.
(EK1, EK 2)
3. Murid menghasilkan tekat dengan mengaplikasikan
bahasa seni visual , media dan teknik dengan betul.
(EK3,EK4)
4. Murid membuat apresiasi terhadap karya sendiri
dan rakan berpandukan bahasa seni visual.(EK 5)
Penilaian PdP
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat tekat
berdasarkan empatstandard kandungan.

EMK
Kreativiti dan inovasi,

Keusahawanan
(EK1 - EK5) ,
TMK dan Nilai Murni
Bahan Bantu
Belajar
1. Contoh tekat
2. Media :
gunting,jarum,ra
m dan alatan lain
yang sesuai,
mounting board,
kain baldu atau
kain yang sesuai,
benang, bahan
lain yang sesuai.
Refleksi
seramai ../... orang
murid dapat
mencapai
objektif yang

telah ditetapkan.
.....orang murid yang
tidak mencapai
objektif akan diberi
bimbingan khas
dalam sesi
pembelajaran yang
akan datang.