rph sains 5 5.1.3 m14 sumber tenaga
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek:Sains
4 April 2016
Tarikh
Masa
1000-1100
Darjah
Tahun 5
Tajuk / Standard
Sumber Tenaga
ISNIN
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
5.1.3,
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menyatakan sekurangnya 5 bentuk perubahan tenaga
yang terdapat pada alatan elektrik.
Elemen Merentas
Kemahiran Berfikir,
Kurikulum
gambar alatan elektrik, buku teks
ABM
AKTIVITI
1.
2.
3.
4.
Murid
Murid
Murid
Murid
ditunjukkan dengan keadaan lagu dimainkan di telefon.
diminta menyatakan tenaga yang keluar dan tenaga sebelumnya.
dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
diminta menyatakan bentuk perubahan tenaga pada setiap gambar
elektrik atau situasi yang dinyatakan.
5. Perbincangan perubahan tenaga.
6. Murid berbincang dengan guru soalan kbat pada ms76.
7. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.
Refleksi
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek:Sains
7 April 2016
Tarikh
Masa
840-940
Darjah
Tahun 5
Tajuk / Standard
Bahagian B
KHAMIS
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Mempelajari kemahiran menjawab soalan bahagian B.
Elemen Merentas
Kemahiran berfikir, nilai murni
Kurikulum
ABM
buku kerja.
Aktiviti PdP
1. Murid diedarkan dengan lembaran kerja.
2. Murid diberi bimbingan dan panduan menjawab soalan berkaitan bahagian B.
3. Murid membuat kesimpulan pelajaran hari ini.
Refleksi
Mata Pelajaran/Subjek:Sains
4 April 2016
Tarikh
Masa
1000-1100
Darjah
Tahun 5
Tajuk / Standard
Sumber Tenaga
ISNIN
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
5.1.3,
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menyatakan sekurangnya 5 bentuk perubahan tenaga
yang terdapat pada alatan elektrik.
Elemen Merentas
Kemahiran Berfikir,
Kurikulum
gambar alatan elektrik, buku teks
ABM
AKTIVITI
1.
2.
3.
4.
Murid
Murid
Murid
Murid
ditunjukkan dengan keadaan lagu dimainkan di telefon.
diminta menyatakan tenaga yang keluar dan tenaga sebelumnya.
dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
diminta menyatakan bentuk perubahan tenaga pada setiap gambar
elektrik atau situasi yang dinyatakan.
5. Perbincangan perubahan tenaga.
6. Murid berbincang dengan guru soalan kbat pada ms76.
7. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.
Refleksi
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek:Sains
7 April 2016
Tarikh
Masa
840-940
Darjah
Tahun 5
Tajuk / Standard
Bahagian B
KHAMIS
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Mempelajari kemahiran menjawab soalan bahagian B.
Elemen Merentas
Kemahiran berfikir, nilai murni
Kurikulum
ABM
buku kerja.
Aktiviti PdP
1. Murid diedarkan dengan lembaran kerja.
2. Murid diberi bimbingan dan panduan menjawab soalan berkaitan bahagian B.
3. Murid membuat kesimpulan pelajaran hari ini.
Refleksi