rph sains 5 5.1.1 m13 tenaga
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek:Sains
1 Mac 2016
Tarikh
Masa
1000-1100
Darjah
Tahun 5
Tajuk / Standard
Sumber Tenaga
SELASA
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
5.1.1, 5.1.2
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menyatakan 6 daripada 9 sumber tenaga.
2. Menyatakan 6 daripada 8 bentuk tenaga.
Elemen Merentas
Kemahiran Berfikir, Alam sekitar
Kurikulum
ABM
alatan elektrik, buku teks, telefon
AKTIVITI
1. Murid ditunjukkan dengan telefon.
2. Murid disoal tenaga yang diperlukan untuk memastikan telefon ini dapat
berfungsi.
3. Murid diterangkan dengan sumber tenaga yang terdapat di dunia ini.
4. Murid dibahagikan kepada kumpulan dan diminta menyatakan bentuk
tenaga yang diketahui.
5. Murid diterangkan oleh guru berkenaan bentuk tenaga dan perbezaan
bentuk dan sumber tenaga.
6. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.
Refleksi
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek:Sains
3 Mac 2016
Tarikh
Masa
840-940
Darjah
Tahun 5
Tajuk / Standard
Kertas 2
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Mengetahui cara menjawab soalan kertas 2.
Elemen Merentas
Kurikulum
ABM
Kertas 2
Aktiviti PdP
1. Murid diedarkan dengan lembaran kerja.
2. Murid membuat latih tubi kertas 2 dengan bimbingan guru.
3. Murid membuat kesimpulan tajukpelajaran hari ini.
Refleksi
KHAMIS
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek:Sains
1 Mac 2016
Tarikh
Masa
1000-1100
Darjah
Tahun 5
Tajuk / Standard
Sumber Tenaga
SELASA
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
5.1.1, 5.1.2
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menyatakan 6 daripada 9 sumber tenaga.
2. Menyatakan 6 daripada 8 bentuk tenaga.
Elemen Merentas
Kemahiran Berfikir, Alam sekitar
Kurikulum
ABM
alatan elektrik, buku teks, telefon
AKTIVITI
1. Murid ditunjukkan dengan telefon.
2. Murid disoal tenaga yang diperlukan untuk memastikan telefon ini dapat
berfungsi.
3. Murid diterangkan dengan sumber tenaga yang terdapat di dunia ini.
4. Murid dibahagikan kepada kumpulan dan diminta menyatakan bentuk
tenaga yang diketahui.
5. Murid diterangkan oleh guru berkenaan bentuk tenaga dan perbezaan
bentuk dan sumber tenaga.
6. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.
Refleksi
Rancangan Pengajaran Harian
Mata Pelajaran/Subjek:Sains
3 Mac 2016
Tarikh
Masa
840-940
Darjah
Tahun 5
Tajuk / Standard
Kertas 2
Kandungan/
Fokus pembelajaran
Standard Pembelajaran
Objektif
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Mengetahui cara menjawab soalan kertas 2.
Elemen Merentas
Kurikulum
ABM
Kertas 2
Aktiviti PdP
1. Murid diedarkan dengan lembaran kerja.
2. Murid membuat latih tubi kertas 2 dengan bimbingan guru.
3. Murid membuat kesimpulan tajukpelajaran hari ini.
Refleksi
KHAMIS
Rancangan Pengajaran Harian